CentrumPożyczek360
  1. CentrumPożyczek360
  2. Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe


Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe (ang. Social landing) to stosunkowo nowe zjawisko, które dotarło do nas z Wielkiej Brytanii około 2008 roku. Idea pożyczek społecznościowych polega na nawiązaniu transakcji, przez inwestora i osobę, która poszukuje szybkiej pożyczki.

Na rynku mamy wiele portali, które oferują tego typu pożyczki, ale do wiodących na pewno możemy zaliczyć takie serwisy jak: kokos.pl, pozycz.pl, czy zakra.pl. Serwisy, które zabezpieczają tego typu transakcje zazwyczaj ustalają limity pożyczek dla nowych klientów. Osoba, która jest chętna by wziąć taką pożyczkę na początku zazwyczaj może pożyczyć maksymalnie 1000 zł, po spłaceniu pożyczki wraz z odsetkami limit ten jest zwiększony do 2500 zł, 5000 zł i w końcu do 25 000 zł. Portale udzielające pożyczki społecznościowe chętnie korzystają również z ratingu, który odzwierciedla aktywność i pozytywne opinie o pożyczkobiorcy. Pożyczkę można spłacić na dwa sposoby: ratalnie lub w całości. W przypadku wzięcia pożyczki na zakup konkretnego produktu w sklepie pożyczkodawca, tak samo jak i bank przelewa środki bezpośrednio do sklepu w imieniu pożyczkobiorcy.

Pożyczki społecznościowe cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród pożyczkobiorców jak i inwestorów, którzy coraz częściej decydują się na tego typu inwestycje. Największą zaletą tego typu pożyczek jest ich dostępność, ponieważ nikt nie będzie zajmował się weryfikacją zdolności kredytowej. W przypadku inwestorów mają oni możliwość większego zarobku, niż na lokacie. Natomiast osoba, która zaciągnęła pożyczkę społecznościowe ma możliwość wzięcia tańszej pożyczki, niż w przypadku kredytu bankowego, czy chwilówki. Pożyczki społecznościowe nie są oczywiście pozbawione wad. Należy do nich między innymi wysokość pożyczek, która nie jest za duża. Kolejną wadą jest stosunkowo niski poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza po stronie inwestora, który tak naprawdę nie ma gwarancji (oprócz umowy cywilno-prawnej), że dana pożyczka zostanie spłacona.

Niewątpliwie pożyczki społecznościowe mogą być ciekawą alternatywą dla tzw. „chwilówek”. Musimy jednak pamiętać, że jak każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Wybierajmy zatem sprawdzonych pożyczkobiorców i inwestorów i nie pobierajmy sumy, która przekracza nasze możliwości finansowe do późniejszej spłaty.

Ekspert finansowy
Udostępnij na:
Ocena: 3,7 na 5  Oceny: 944
Skomentuj

Sprawdź również

Pożyczki dla firmPożyczki dla firm

W obecnych czas, gdy nasze Państwo się rozwija, rozwija się również gospodarka. W przeciwieństwie do lat wcześniejszych, gdy dawny..

Pożyczki bez bazPożyczki bez baz

Zobacz gdzie dostępne są pożyczki bez baz oferowane przez internet przez pozabankowe firmy. Wybierz pożyczkę bez sprawdzania baz z..

Pożyczka konsolidacyjna onlinePożyczka konsolidacyjna online

Do najbardziej skomplikowanych a zarazem pożytecznych rozwiązań, jakie są obecnie dostępne na rynku pożyczkowym bez wątpienia można zaliczyć..
Komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

Pokaż oferty »