CentrumPożyczek360
  1. CentrumPożyczek360
  2. Pożyczka przez internet na konto

Pożyczka przez internet na konto


Pożyczka przez internet na konto

Jeszcze niedawno by wziąć kredyt, trzeba było iść do banku i tam spędzić nawet pół dnia – część w kolejce, a drugą połowę skupiając się na formalnościach. Do tego rozpatrzenie wniosku trwało sporo czasu. Teraz chcąc pozyskać gotówkę, wystarczy jedynie zasiąść przed komputerem. Można wziąć pożyczkę przez internet na konto bankowe, sprawnie i wygodnie. Pytanie tylko – czy warto?

Szybko i bez wychodzenia z domu

W dobie internetu i nowoczesnych urządzeń mobilnych wszystko wydaje się zdecydowanie prostsze, szybsze i w dodatku o wiele dostępniejsze. Dlatego chcąc wziąć chwilówki, dziś już nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy jedynie dostęp do:

  • komputera,
  • internetu,
  • konta bankowego.


Co ciekawe, formalności związane z zaciągnięciem pożyczki trwają do 15 minut. Złożenie wniosku odbywa się za pośrednictwem strony internetowej. Do formalności potrzebny jest tylko dowód. Firmy pozabankowe nie oczekują zaświadczeń o zarobkach. Poza tym nie zagłębiają się w szczegóły historii kredytowej. Zdecydowanie ważniejszy jest przelew weryfikacyjny o wartości zwykle 1 zł. Pożyczkodawcy zwracają uwagę na to, czy dane znajdujące się we wniosku są takie same jak w przelewie. Gdy są różne, firma odrzuca wniosek. Po to właśnie wykonuje się ten przelew.

Szybka pożyczka na konto przyda się nie raz

Jeżeli kogoś stać na spłatę pożyczki, to może ją wziąć praktycznie na dowolny cel – nieplanowany remont mieszkania, naprawę samochodu, zakup sprzętu do domu, wyjazd za granicę. Dziś każdy powód jest dobry, aby zadłużyć się online. Formalności przebiegają przez internet, odbywają się bardzo szybko, a pieniądze trafiają na konto w 15 minut. Niektórzy zadłużają się regularnie lub po prostu w momencie, gdy jest taka potrzeba. Nie widzą w tym nic złego, gdy decydują się na pożyczkę w znanej i wiarygodnej firmie. Mają rację, bo to naprawdę nic strasznego. Niektórzy tylko dzięki pożyczkom mogą sobie pozwolić na drobne przyjemności w życiu i jednocześnie uniknąć poważnych problemów finansowych.

Warto wziąć pożyczkę przez internet na konto bankowe, ponieważ jest szybkim i konkretnym wsparciem finansowym w trudnych sytuacjach. Brak gotówki na opłacenie rachunków, wyjazd, zakup pralki czy naprawę jakiejś awarii – to wystarczające powody, dla których można zadłużyć się w rzetelnej firmie pozabankowej bez wizyty w jej placówce. Szybkie pożyczki to nic złego. Bywają bardzo pomocne. Pieniądze można otrzymać w krótkim czasie, zwykle do 15 minut. Pożyczki są skierowane głównie do osób, które stać na spłatę danego zadłużenia.

Warunki zaciągania pożyczek przez internet

Pożyczka przez internet jest produktem finansowym dłużnym, udzielanym z reguły przez firmy pożyczkowe, które nie są bankami i nie mają uprawnień do prowadzenia działalności bankowej. Należy mieć świadomość tego, że firmy pożyczkowe działają na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego i ustawy antylichwiarskiej, a nie prawa bankowego. Nie oznacza to jednak, że udzielają pożyczek każdemu. Mają swoje zasady i kryteria oceny klientów wnioskujących o pożyczkę pozabankową. Wśród tych kryteriów należy wymienić:
• posiadanie polskiego obywatelstwa,
• pełnoletniość pożyczkobiorcy - wiele firm pożyczkowych udziela nawet pożyczek wyłącznie dla klientów w wieku np. od 21 lat wzwyż,
• spełnienie górnego limitu wieku pożyczkobiorcy - ustanawiany jest on w granicach 60-70 lat w zależności od firmy pozabankowej udzielającej zobowiązania finansowego,
• posiadanie polskiego numeru telefonu komórkowego,
• posiadanie konta w jednym z polskich banków, zarejestrowanego na własne nazwisko,
• okazanie kopii dowodu tożsamości, zaświadczenia o zarobkach lub innego dokumentu potwierdzającego sytuację finansową potencjalnego pożyczkobiorcy.

Pożyczkobiorca musi być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, posiadającym polski numer PESEL i miejsce zamieszkania na terenie kraju. Obcokrajowcy nie mogą z reguły zaciągać zobowiązań finansowych w polskich firmach pożyczkowych.

O ile firmy pozabankowe nie sprawdzają klientów w bazach BIK-u, czyli Biura Informacji Kredytowej, o tyle kontrolują ich sytuację finansową m.in. w bazach Krajowego Rejestru Dłużników czy w Biurze Informacji Gospodarczej. W ten sposób chronią się przed ryzykiem udzielenia pożyczki osobie, która jest mocno zadłużona lub nie spłaca terminowo swoich zobowiązań finansowych, co oznacza, że zostanie ona uznana za nierzetelnego dłużnika.

Jak zaciągana jest pożyczka przez internet?

Jeśli chcemy pozyskać pieniądze w ramach zobowiązania finansowego, bez konieczności wychodzenia z domu, powinniśmy zainteresować się możliwością zaciągnięcia pożyczki przez internet w jednej z firm pożyczkowych, jakie funkcjonują w polskim sektorze pozabankowym. Takie pożyczki przez internet wymagają złożenia wniosku elektronicznego w trybie online oraz dołączenia skanu lub wyraźnych zdjęć dokumentów, m.in. dowodu osobistego czy dokumentu potwierdzającego dochód klienta lub jego sytuację finansową. Na podstawie złożonego wniosku o pożyczkę, jest on rozpatrywany przez pożyczkodawcę. Jeśli wszystko się zgadza, a pożyczkobiorca pozytywnie przejdzie weryfikację za pośrednictwem symbolicznego przelewu na konto firmy pożyczkowej, ma duże szanse uzyskać w krótkim czasie pożyczkę w trybie online.

Gdzie otrzymamy kredyt przez Internet

Internet umożliwia nam dokonywanie wielu czynności bez konieczności wychodzenia z domu. Stał się on kanałem dystrybucji produktów i usług dla firm działających w różnych branżach gospodarki narodowej. Między innymi, przez internet oferowane są dziś zróżnicowane usługi finansowe.

Kredyt przez internet zaciągniemy nie tylko w licznych bankach działających w Polsce, ale i w firmach pozabankowych czy na finansowych platformach społecznościowych. Z jakiej oferty rzeczywiście warto skorzystać? Z pewnością takiej, która jest w stanie zaoferować nam jak najlepsze i najbardziej korzystne dla nas rozwiązania. Żyjemy w ciągłym zabieganiu. Nie mamy czasu na cokolwiek. Z jednej pracy biegniemy do drugiej, wciąż dążymy by mieć więcej, bierzemy kolejne zlecenia. Posyłamy dzieci na kolejne zajęcia, staramy się żyć na wysokim poziomie. Lubimy wszystko to, co szybkie, łatwo dostępne i możliwe do uzyskania już i teraz. Takie na pewno są kredyty przez Internet, które ceni sobie spore grono osób. Dlaczego więc ten właśnie produkt jest tak ceniony na rynku? Dlaczego właśnie na niego stawiają dziś przyszli kredytobiorcy? Główną z przyczyn jest to, że taki jest po prostu łatwy w otrzymaniu. Nie musimy nawet wychodzić z domu, by pieniądze znalazły się na naszym koncie w kilka chwil. Nie trzeba biegać po mieście, szukać firm, które zaoferują nam dobry produkt. Wystarczy skorzystać z rankingu pożyczek, sprawdzić najbardziej trafne rozwiązania, wybrać konkretną placówkę i krok po kroku wypełniając formularz otrzymać to, na czym nam zależy. Kredyty online są wybierane niezwykle często i na nie stawiają dziś wszyscy, zarówno młodzi ludzie, osoby w średnim wieku, ludzie starsi. Wystarczy mieć jedynie dostęp do Internetu i własne konto bankowe, by móc otrzymać ten produkt bez najmniejszego problemu.

Ostrożność banków o oferowaniu kredytów przez internet

O ile przed 2009 rokiem banki w sposób liberalny podchodziły do kredytowania klientów i w zasadzie zdecydowana większość konsumentów składających wnioski o kredyty otrzymywała pozytywną odpowiedź, o tyle po wybuchu kryzysu finansowego i gospodarczego na świecie banki zmuszono do zaostrzenia kryteriów kredytowania. Komisja Nadzoru Finansowego zobowiązała banki do skrupulatnego liczenia zdolności kredytowej oraz sprawdzania wiarygodności kredytowej klientów przed wydaniem decyzji o wypłacie bądź nie zobowiązania kredytowego. Internetowy kredyt znacznie więc zmienił swój obszar działania i dziś sytuacja w przypadku placówek znacznie się różni. Przez to wszystko proces kredytowy się wydłużył i stał się znacznie bardziej skomplikowany. W jednej chwili, zgodnie z rekomendacjami KNF zniknęły z rynku kredyty na dowód i kredyty udzielane w trybie online, ponieważ w ich przypadku weryfikacja kredytobiorcy była niepełna.

Obecnie, zaciągany drogą online, bez konieczności odwiedzania przez klienta placówki bankowej dostępny jest w nielicznych bankach i to tylko dla klientów, którzy korzystają już z usług tego samego banku. Dobra historia współpracy na linii kredytobiorca i kredytodawca powodują, że bank może być skłonny do udostępnieniu kredytu w trybie online, bez konieczności przechodzenia przez żmudną procedurę kredytową. Możliwości, jakie dał nam Internet są naprawdę ogromne i każdy, kto ma do niego dostęp może z jego pomocą dosłownie wszystko. Dzięki temu, że mamy dziś różnego rodzaju urządzenia, z możliwości Internetu możemy korzystać w każdym miejscu na ziemi. Laptop, smartfon, komputer stacjonarny, tablet… Sposobów jest bardzo dużo. Jeśli chodzi o usługi finansowe to i w tym temacie mamy duże pole do popisu.

Jako pożyczkodawcy firmy oferują w pełni swoje usługi, jako pożyczkobiorcy ludzie mają możliwość otrzymania tego, na co tylko mają ochotę. Poprzez Internet możemy sprawdzić propozycje danych placówek, możemy je porównać, a w konsekwencji postawić na takie rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej korzystne. Jeśli więc nie bank w tym temacie, bo jego działanie jest dla nas bardzo ograniczone, to na pewno warto skorzystać z propozycji, jakie mają nam do zaoferowania parabanki. Nie każda oczywiście oferta jest dobra i nie z każdej można skorzystać, ale po to właśnie mamy Internet, byśmy mogli tego wszystkiego się dowiedzieć. Warto czytać opinie, warto sprawdzać oceny. Jeśli wybieramy konkretną placówkę i dany produkt finansowy musimy mieć pewność, że jest on dla nas najbardziej opłacalny i że jego wybór to najlepsze, na co tylko możemy postawić. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać słowa związane z pożyczką lub z kredytem online, a otrzymamy pełen dostęp do tego, czym możemy być zainteresowani i co może spełnić nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby.

Kredyt internetowy bez zaświadczeń

Banki zobowiązane są do kontrolowania w sposób wszechstronny osób starających się o uzyskanie kredytu - bez względy na jego formę, wysokość czy okres kredytowania. Z kolei, firmy pozabankowe działają poza zasięgiem oddziaływania Komisji Nadzoru Finansowego i same ustalają warunki, jakie musi spełnić kredytobiorca. Dlatego pożyczka przez internet w firmach pożyczkowych to jeden ze standardowych produktów. Firmy pożyczające chwilówki działają w sektorze pożyczek pozabankowych, ale muszą spełniać wymagania wskazane m.in. w ustawie antylichwiarskiej.

Kredyty przez internet, podobnie jak pożyczka udzielana przez firmę pożyczkową, w formie chwilówki online, nie mogą być oprocentowane na wyższym poziomie niż czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego, jaka jest wyznaczana co miesiąc przez Radę Polityki Pieniężnej. W styczniu 2015 roku maksymalny poziom oprocentowania wszelkich zobowiązań finansowych udzielanych przez banki i firmy pożyczkowe działające na polskim rynku, nie mógł przekraczać 12 proc. w skali roku. Tak naprawdę to od parabanków zależy, czy komuś pożyczkę dają, czy nie, choć w większości przypadków zawsze decyzja jest pozytywna.

Parabanki często mają zdecydowanie większe ryzyko, jeśli chodzi o nieoddanie pożyczki, ale jednocześnie też i mają dużo wyższe odsetki, co sprawia, że taki „interes” finansowy im się jak najbardziej po prostu opłaca. To one ustalają warunki, one określają zasady, one działają samowolnie i nie ma nad nimi żadnej kontroli. Jeśli więc chodzi o kredyty internetowe est to główny z produktów, jaki znajduje się w ofercie firm pozabankowych.

Pożyczki internetowe - jakie są zasady ich otrzymania?

Kredyt udzielany jest na takich samych zasadach, jak pożyczka standardowa, ale klient nie jest zmuszony do osobistej wizyty w firmie pozabankowej. O zobowiązanie wnioskuje za pośrednictwem elektronicznego wniosku pożyczkowego, udostępnionego na stronie www przez pożyczkodawcę. Może także przez internet przesłać skany lub zdjęcia lub elektroniczne wersje wymaganych dokumentów finansowych. Na tej podstawie firma pozabankowa decyduje, czy udzielić pożyczki danemu klientowi, czy też nie. Pozytywna decyzja kredytowa powoduje, że nawet w kilkanaście minut od chwili złożenia wniosku o pożyczkę klient może otrzymać jej wypłatę w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe. Wiele też zależy od tego, z jaką firmą mamy do czynienia. Wiadomo bowiem, iż każda placówka działa na zupełnie innych zasadach, a to oznacza, że trzeba w pełni dopasować się do warunków tej, na którą decydujemy się postawić.

Jedno jest pewne, skoro jest to produkt online oznacza to, że nie musimy wychodzić z domu, by go otrzymać. Nie ma więc konieczności, by udać się osobiście do placówki banku, tracić czas na stanie w kolejkach, obawiać się o całą papierologię, która bardzo często zajmuje naprawdę bardzo dużo czasu. Tutaj wystarczy dostęp do Internetu, by móc wniosek online samodzielnie wypełnić. Szybko, prosto, bezproblemowo i skutecznie. Czy można chcieć czegoś więcej?

Trzymanie się warunków

A jeśli już otrzymamy kredyt w danym parabanku, niezwykle ważne jest to, abyśmy w pełni trzymali się warunków, jakie zostaną określone w umowie. Cóż więc to oznacza? Jeśli bierzemy pożyczkę, ma ona ustalone zasady. Wiemy, na jaki procent ją pożyczamy, ile musimy zwrócić i jaki jest czas tego zapożyczenia. Jeśli naszego kredytu nie spłacimy w terminie, wówczas placówka pozabankowa zaczyna naliczać nam odsetki za zwłokę. Koszty takich odsetek są bardzo duże i dlatego też niewywiązanie się z warunków umowy może okazać się bardzo poważne w konsekwencjach. Pożyczając pieniądze trzeba mieć pewność, że uda nam się je spłacić.

Możemy być w chwilowym kryzysie, szef zwleka ze spłatą wypłaty, potrzebujemy szybkiej gotówki na zakup butów i kurtek dla dzieci. Wszystko jest jak najbardziej zrozumiałe. Kiedy jednak po taką pożyczkę sięgamy, musimy mieć pewność, że za te 30, 60, czy 90 dni będziemy w stanie to spłacić. Jeśli mamy pracę nie ma problemu, odkładamy pieniądze, ustalamy odpowiednio budżet. Jeśli jednak tej pracy w chwili obecnej nie mamy, a zaciągamy pożyczkę możemy liczyć się z tym, że zaraz wpadniemy w lawinę długów, z których wydostać się będzie naprawdę bardzo ciężko.

Nie bez powodu mawia się, że kredyty i pożyczki są dla osób, które mają pieniądze. Wiadomo, że skoro pożyczamy jest tego jakiś cel. Możemy nie mieć wystarczającej sumy pieniędzy lub po prostu mamy chwilowy kryzys finansowy. Jeśli jednak zapożyczamy się, powinniśmy mieć pewność, że te pieniądze spłacimy. Zawsze o tym pamiętajmy! Wielu ludzi niestety zupełnie nieświadomie decyduje się wziąć szybką pożyczkę online, zupełnie nie zwracając uwagi na konsekwencje. To wszystko potem prowadzi do ogromnych problemów, które kończą się zabraniem mieszkania, samochodu, utratą całego dorobku życiowego. A chyba nie chcemy w takim momencie naszego życia się znaleźć, prawda?

Dlatego skrupulatnie planujmy swoje wydatki, w tym ratę pożyczki którą musimy spłacić. To planowanie musi się odbywać w dłuższej perspektywie niż jeden miesiąc. Wtedy możemy być pewni, że pożyczka będzie tylko jednym dodatkowym obowiązkiem, a nie zamieni się w problem całego życia.

Ekspert finansowy
Udostępnij na:
Ocena: 3,7 na 5  Oceny: 183
Skomentuj

Sprawdź również

Pożyczka bez dochodówPożyczka bez dochodów

Kiedy ktoś pilnie potrzebuje gotówki, rozważa różne sposoby jej zdobycia. Jednak po dłuższym namyśle i tak wszystko sprowadza się..

Pożyczki dla bezrobotnychPożyczki dla bezrobotnych

Mogłoby się wydawać, że osoby, które nie mają źródła stałego dochodu nie są w stanie uzyskać różnego rodzaju dofinansowań...

Pożyczki bez groszaPożyczki bez grosza

Poznaj oferty gdzie firmy pozabankowe oferują pożyczki bez przelewania grosza, ponieważ dysponują innymi prostszymi metodami uwierzytelniania..
Komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

Pokaż oferty »