Mogłoby się wydawać, że proces otrzymania pożyczki krótkoterminowej jest długi i niezwykle zawiły. Tymczasem dzięki uproszczeniu procedur oraz automatyzacji podejmowania decyzji o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku pożyczkowego, ten czas uległ znacznemu skróceniu.
Procedura ubiegania się o pożyczkę krótkoterminową w zdecydowanej większości przypadków nie trwa długo. Dla pożyczkobiorców jednym z kluczowych elementów wpływających na ostateczną decyzję o skorzystaniu z oferty jest czas. Im krótszy, tym lepiej – potencjalni klienci są wówczas bardziej skłonni do wysyłania wniosku o pożyczkę w danej firmie. Jest to głównym powodem, dla którego szereg instytucji pozabankowych wprowadziło tak zwane pożyczki w 15 min.
Jakie elementy mają bezpośredni wpływ na skrócenie bądź wydłużenie otrzymywania pożyczki? W jaki sposób firmy pozabankowe mają możliwość udzielania pożyczek w tak krótkim czasie? Czy rzeczywiście potencjalni klienci mogą otrzymać pieniądze w kwadrans? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w niniejszym artykule.
Nieskomplikowana procedura pożyczkowa
Przede wszystkim krótki czas otrzymania chwilówki jest skutkiem maksymalnego uproszczenia procedury pożyczkowej. W większości instytucji, których narracja marketingowa zwraca szczególną uwagę klienta na szybkie udzielenie pożyczki, procedura ta ograniczona jest do formalnego minimum, wynikającego z regulacji prawnych. Takie uproszczenie pozwala klientom samodzielnie przejść przez cały proces ubiegania się o pożyczkę, co nie pozostaje bez znaczenia dla czasu realizacji. Nieskomplikowana procedura ma więc tutaj ogromny wpływ.
Warto również podkreślić, że proces ten jest także w pełni zautomatyzowany. Całość odbywa się internetowo, dzięki czemu klienci nie tracą czasu na wizytę w lokalach firm czy oczekiwanie w kolejkach. Wypełnianie formularza oraz wydawanie decyzji, o udzieleniu pożyczki lub odrzuceniu wniosku, także poddane zostało daleko idącej automatyzacji.
Tak więc, pożyczka w 15 min nie jest jedynie narzędziem marketingowym, a realnym czasem otrzymania pożyczki, co jest możliwe dzięki uproszczeniu procedur i zautomatyzowanemu przyjmowaniu wniosków. Należy także wymienić chociażby funkcjonująca w wielu przedsiębiorstwach pożyczkowych usługę Instantor, pozwalającą na błyskawiczną weryfikację klienta, bez potrzeby dokonywania przez niego tak zwanego przelewu weryfikacyjnego.
Kalkulatory pożyczek i rankingi
Nie bez znaczenia jest także możliwość szybkiego znalezienia oferty. Na stronach i platformach pożyczkodawców dostępne są kalkulatory, dzięki czemu kilkoma ruchami możemy znaleźć ofertę dla siebie w obrębie jednej instytucji pozabankowej. Duże znaczenie mają także ranking chwilówek, ponieważ nie musimy poświęcać czasu na wyszukiwanie ofert – takie zestawienie mamy dostępne pod ręką, co daje nam znacznie szerszą perspektywę wyboru najkorzystniejszej dla nas oferty.
Wyjątki
Niemniej jednak nie wszystkie pożyczki otrzymamy w tak krótkim czasie. Każdy element, który oddziałuje na dokonanie wymaganym formalności będzie także wydłużał czas otrzymania pożyczki. Za dobry przykład mogą posłużyć te firmy, które wymagają na przykład zabezpieczenia krótkoterminowej pożyczki, poręczyciela czy chociażby weryfikacji źródeł dochodu u pracodawcy klienta. Te elementy mają bezpośrednie przełożenie na długość procedury otrzymywania pożyczki.
Całodobowa możliwość
Potencjalni pożyczkobiorcy mają możliwość wnioskowania o pożyczkę przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, właśnie ze względu na wspomniane powyżej zautomatyzowanie. Całodobowa możliwość otrzymania pożyczki nierzadko dotyczy także weekendów.