Strona główna Porady i częste pytania Jak budować pozytywną historię kredytową?

Wybierz pożyczkę

Za darmo

Chwilówki

Na Raty

Kredyty


Ile pieniędzy potrzebujesz?

100 zł
10.000 zł
5.000 zł
+

Na ile miesięcy?

1 mc
24 mc
12 mc
+
Kwota: 5.000 zł
Czas: 12 mc
Ofert:

Ile pieniędzy potrzebujesz?

50 zł
5.000 zł
2.000 zł
+

Na ile dni?

1 dzień
60 dni
30 dni
+
Kwota: 2.000 zł
Czas: 30 dni
Ofert:

Ile pieniędzy potrzebujesz?

50 zł
5.000 zł
2.000 zł
+

Na ile dni?

1 dzień
60 dni
30 dni
+
Kwota: 2.000 zł
Czas: 30 dni
Ofert:

Ile pieniędzy potrzebujesz?

1.000 zł
200.000 zł
50.000 zł
+

Na ile dni?

1 rok
10 lat
4 lat
+
Kwota: 50.000 zł
Czas: 4 lata
Ofert:

Jak budować pozytywną historię kredytową?

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Jak budować pozytywną historię kredytową?

Gdy wnioskujemy o pożyczkę, musimy udowodnić, że będziemy w stanie ją spłacić. Właśnie z tego powodu instytucje finansowe sprawdzają naszą zdolność kredytową. Firmy, którym zależy na odpowiedzialnym pożyczaniu, sprawdzają także historię kredytową klienta w Biurze Informacji Kredytowej S.A. Historia kredytowa to nasze "finansowe świadectwo", które powinniśmy odpowiednio kształtować. Firma wonga.com, oferująca komfortowe pożyczki przez Internet, we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, przygotowała porady, podpowiadające jak zbudować pozytywną historię kredytową. Wskazówki są elementem autorskiej kampanii Kapitalni.org, mającej na celu promowanie dobrych zasad zarządzania budżetem domowym wśród osób korzystających z Internetu i dokonujących transakcji online.

 

Co to jest historia kredytowa?

Historia kredytowa jest udokumentowaniem tego, czy terminowo regulowałeś spłaty swoich zobowiązań. Biuro Informacji Kredytowej S.A. (w skrócie BIK S.A.) gromadzi i przechowuje dane dotyczące Twoich spłat z przeszłości oraz aktualnych zobowiązań. Historia kredytowa obejmuje wszelkiego rodzaju produkty finansowe, takie jak kredyty, pożyczki krótkoterminowe, karty kredytowe oraz debety na kartach. Historia kredytowa: zarówno pozytywna, jak i negatywna, jest budowana w szczególności na podstawie:

  • - kredytów, pożyczek, debetów, kart kredytowych
  • - odnotowanych opóźnień w spłatach oraz przeterminowanych długów
  • - historii kredytów poręczonych


W jaki sposób możesz tworzyć swoją historię kredytową?

Każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądać jego historia kredytowa. Jeśli spłacamy zobowiązania terminowo, w BIK S.A. znajdą się pozytywne informacje. Jeżeli jednak mamy opóźnienia w spłatach, w naszej historii pojawi się negatywny wpis. Historia w BIK S.A. ma wpływ na decyzję o przyznaniu pożyczki lub kredytu. Może mieć również wpływ na warunki, na jakich otrzymamy konkretny produkt finansowy. Co powinniśmy więc robić, aby nasza historia kredytowa była jak najlepsza?

5 rad jak zbudować pozytywną historię kredytową:

  1. Spłacaj swoje zobowiązania finansowe w terminie – to podstawowa i najważniejsza zasada budowania pozytywnej historii kredytowej.
  2. Pożyczaj rozsądnie – nie zaciągaj kilku zobowiązań jednocześnie lub takich, na które Cię nie stać. Nie spłacaj jednej pożyczki drugą – to pierwszy krok do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.
  3. Rozmawiaj z pożyczkodawcą, jeśli wiesz, że możesz mieć problem z terminową spłatą. Być może uda Wam się porozumieć, co do przesunięcia terminu spłaty, a bank lub firma pożyczkowa nie przekażą negatywnej informacji na Twój temat do BIK S.A.
  4. Rozważ rozsądny, mały zakup na raty. Najlepszą drogą są oferty zakupu na raty 0%. Nawet jeśli stać nas na sfinansowanie kupna produktu w całości, ale mamy możliwość rozłożenia opłat na raty – skorzystajmy z niej. Dzięki terminowej spłacie rat, budujemy pozytywną historię kredytową. Decyzja musi być bardzo przemyślana – nie chodzi bowiem o częste pożyczanie, ale o rozważny zakup na nieoprocentowane raty, który wpłynie pozytywnie na naszą historię kredytową.
  5. Udziel zgody na przetwarzanie danych o spłaconym kredycie lub pożyczce – dzięki temu pozytywna informacja o terminowych spłatach znajdzie się w Twojej historii kredytowej.


Zalety pozytywnej historii kredytowej

Jeżeli masz na swoim koncie wiele produktów finansowych i spłacasz terminowo swoje zobowiązania, historia kredytowa działa wówczas na Twoją korzyść. Stanowi ona potwierdzenie Twojej wiarygodności, co w konsekwencji ułatwia Ci dostęp do korzystniejszych warunków kredytowych. Pozytywna historia kredytowa jest jak dobre świadectwo ukończenia szkoły – to dokument, który jasno pokazuje instytucji finansowej, że jesteśmy odpowiedzialni i warto nam udzielić pożyczki. Pamiętaj o pięciu poradach, a Twoja historia kredytowa będzie zawsze pozytywna!

Źródło: inf. prasowa, infoWire.pl
Ekspert ds. pożyczek

Warto przeczytać

Szybka pożyczka bez dochodów

Szybka pożyczka bez dochodów

Kiedy ktoś pilnie potrzebuje gotówki, rozważa różne sposoby jej zdobycia. Jednak po dłuższym namyśle i tak wszystko sprowadza się tylko do jednego rozwiązania, którym jest szybka pożyczka. W instytucjach pozabankowych jest co najmniej kilka tego...


Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń wydaje się, być ofertą zupełnie nierealną. Nie dość, że na dowód, to jeszcze nie trzeba dostarczać zaświadczeń o dochodach. Czy jest więc to możliwe? Okazuje się, że tak. Taka pożyczka jest przede wszystkim...


Jak porównać oferty szybkich pożyczek

Jak porównać oferty szybkich pożyczek

Szybka pożyczka to niekoniecznie oferta finansowa, która wymaga równie szybkiej decyzji i błyskawicznego podpisania umowy. Szybkie są tylko formalności, które ograniczają się do minimum, a kiedy klient jest już zdecydowany, przebiegają...


Najlepsza pożyczka na dowód – jak znaleźć

Najlepsza pożyczka na dowód – jak znaleźć

Ostatnimi czasy pożyczka na dowód stała się niezwykle modna i chętnie wybierana. Taki obrót sprawy wynika z wielu okoliczności. Firmy pozabankowe chcą zdobyć jak najwięcej klientów, więc oferują im pożyczki bez zbędnych formalności. Z...